Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Wzrost cen drobiu był tylko chwilowy

Obrazek

Choć jeszcze przed tygodniem ceny skupu żywca drobiowego uległy delikatnym podwyżkom i nie jeden hodowca miał nadzieję, że po długim czasie obniżek ceny wreszcie odbiją, to jednak dziś widać, że na podwyżki raczej póki co nie ma szans.

Aleksandra Galus10 sierpnia 2016, 12:35

Ostatnie tygodnie w skupie żywca drobiowego to prawdziwa sinusoida – jeden tydzień taniej, drugi drożej itd. W tym tygodniu wzrostu cen nie widać, ale nie widać też obniżek. Stawki praktycznie stanęły na poziomie notowanym przed tygodniem: średnio 3,61 zł/kg.

Mizerny koniec wakacji
Ubojnie narzekają na mizerny ruch w handlu oraz niezbyt liczne dostawy żywca. Taki stan rzeczy był już odczuwalny przed tygodniem. Być może koniec wakacji coś zmieni i od września ceny w skupie nieco wzrosną – mówią przedstawiciele podmiotów skupujących.

Najwięcej 3,80 zł/kg
Z przeprowadzonej przez zespół topagrar.pl sondy cenowej wynika, że obecnie stawki nie uległy korekcie i nadal utrzymują się na średnim poziomie, 3,61 zł/kg. Najwięcej (ze sprawdzonych przez nas firm) za kilogram żywca drobiowego hodowca może dostać w województwie łódzkim (3,80 zł/kg netto), a najmniej w małopolskim (3,40 zł/kg netto).   ag

Sprawdź aktualne ceny żywca drobiowego – sonda top agrar Polska (kliknij tutaj).

 Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)