Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Za drób nadal płacą więcej, ale…

Obrazek

Od trzech tygodni obserwujemy trend zwyżkowy, jeśli chodzi o skup żywca drobiowego. Ubojnie podniosły ceny skupu o około 5-10 gr/kg. Jednak już niedługo może potrwać ta tendencja.

Aleksandra Galus18 marca 2016, 12:47

Przedświąteczne przeciąganie liny trwa – hodowcy brojlerów chcą podnosić ceny i nie bardzo godzą się na niższe niż przed tygodniem stawki, a hurtownie twardo ceny w swoich ofertach obniżają. Ubojnie z jednej strony chciałyby (tak przynajmniej twierdzą niektóre ze sprawdzonych przez naszą redakcję) zapłacić rolnikom więcej, ale jednocześnie po kieszeni ciągną je hurtownicy. A nikt do interesu nie chce dokładać. To oczywiste. Póki, co tę „linę” udało przeciągnąć się do siebie hodowcom, bo stawki na ogół w kraju zostały podniesione o 5-10 gr/kg, a przynajmniej nie zostały obniżone.

Jak długo tak będzie? Trudno powiedzieć, ale już teraz słychać pogłoski, że stawki jeszcze w tym tygodniu ceny mają zostać obniżone. Na dzień dzisiejszy krajowe stawki skupu brojlerów oscylują wokół kwoty około 3,49  zł/kg, co w stosunku do ubiegłego tygodnia oznacza wzrost o 5 gr/kg.     ag

Sprawdź aktualne ceny skupu żywca drobiowego – sonda top agrar Polska (kliknij tutaj).Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)