Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Za dużo kurcząt. Ceny spadają

Obrazek

Jeszcze przed trzema tygodniami ceny skupu żywca drobiowego wykazywały tendencję zwyżkową, jednak od ubiegłego tygodnia stawki wyraźnie spadają, obecnie nawet o 25 gr/szt.

Aleksandra Galus26 marca 2015, 11:20

Ponad dwa tygodnie temu ceny skupu brojlerów były podnoszone aż o 30 gr/kg przez tydzień, jednak przynajmniej od tygodnia cenniki są regularnie korygowane w dół. Ubojnie mówią, że na rynku pojawiło się bardzo dużo kurcząt. Mamy więc do czynienia z zainicjowanym przepełnieniem. Ponadto wiele przedstawicieli działów surowcowych wskazuje na fakt, że przed rokiem była niemal identyczna sytuacja – na krótko przed Wielkanocą drób przestał schodzić z półek. Wszyscy mają jednak nadzieję, że po świętach handel drobiem ruszy pełną parą z uwagi na rozpoczynający się sezon grillowy oraz zbliżającą się majówkę.

Póki co jednak ceny spadają i raczej nic nie wskazuje na to, że kierunek ten się odwróci. Wręcz przeciwnie, należy spodziewać się dalszych spadków cen do świąt.

Aktualne ceny skupu żywca oscylują wokół kwoty około 3,60 zł/kg. Najniższa cena, jaką oferują sprawdzone przez redakcję „top agrar Polska” zakłady skupujące to 3,40 zł/kg w województwie małopolskim, a najwyższa to 3,70 zł/kg oferowana w województwie pomorskim i śląskim.  e-abi

Sprawdź aktualne ceny skupu żywca drobiowego - sonda top grar Polska (kliknij tutaj).Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)