Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Za żywiec drobiowy nadal płacą mniej

Obrazek

Trend zniżkowy w skupie żywca drobiowego jest kontynuowany także w tym tygodniu. Pocieszające jest jednak to, że nie jest on silniejszy, a jedynie utrzymany na tym samym poziomie, co przed tygodniem, nieprzekraczającym jednocześnie 5 gr/kg.

Aleksandra Galus4 listopada 2015, 17:00

Słabnący zbyt mięsa drobiowego, przy utrzymującej się na stałym poziomie podaży drobiu, sprawia, że ceny idą w kierunku zniżkowym. Trend ten niestety może się utrzymać do końca tygodnia. Być może handel żywcem i mięsem drobiowym poprawi się dopiero w połowie przyszłego tygodnia, czyli w okolicach 11 listopada. W tym terminie na ogół konsumenci chętniej robią zakupy „mięsne”.

Z przeprowadzonej przez nas sondy cenowej wynika, że trend zniżkowy jest widoczny w całym kraju, poza województwem pomorskim. Tam ceny skupu zostały nawet podniesione o 10 gr/kg. Ogólnie, na dzień dzisiejszy krajowe stawki za brojlery ustabilizowały się wokół kwoty około 3,42  zł/kg, co w stosunku do ubiegłego tygodnia oznacza spadek o około 2 gr/kg. Najniższa cena, jaką oferują sprawdzone przez redakcję „top agrar Polska” zakłady skupujące to 3,30 zł/kg w województwie małopolskim, a najwyższa to 3,50 zł/kg w województwie pomorskim.  ag

Sprawdź aktualne ceny skupu żywca drobiowego – sonda top agrar Polska (kliknij tutaj).Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)