Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Znalezione w sieci: Ciągnik rolniczy z silnikiem Fiata 126p i skrzynią od Syreny

W Internecie można znaleźć sporo ogłoszeń sprzedaży ciągników rolniczych typu SAM. Przed laty wielu mniejszych rolników konstruowało samodzielnie tego typu traktorki, który miały charakter pomocniczych w gospodarstwie. Przypadkowo natknąłem się w sieci na nietypowy egzemplarz z silnikiem od popularnego „malucha”, czyli Fiata 126p.

Bartłomiej Czekała22 maja 2020, 11:51
Ten ciągnik rolniczy typu SAM został wystawiony przez mieszkańca powiatu kolbuszowskiego na Podkarpaciu. Jak powiedział nam syn właściciela, od lat ten ciągnik służył w małym gospodarstwie i był agregowany z drobnymi maszynami rolniczymi i małą przyczepką. Teraz teren rolniczy się powiększył i potrzebny jest większy, profesjonalny traktor. Dlatego ten egzemplarz trafił na internetowy portal ogłoszeniowy.

Jak poinformował nas wystawiający, traktorek zrobiony został na podzespołach Fiat 126p. Z tego samochodu pochodzi silnik benzynowy o poj. 650 litrów oraz skrzynia biegów, dlatego ciągnik ma 4 biegi do przodu i 1 do tyłu. Dodatkowo do skrzyni dołożono pewne podzespoły ze skrzyni biegów od samochodu marki Syrena. Zrobiono to by polepszyć przełożenie na napęd traktorka. Z Fiata 126p pochodzą też: kierownica, kolumna kierownicza i fotel kierowcy.Ciągnik ma zaczep transportowy, dzięki czemu może ciągnąć małą przyczepkę oraz tylni podnośnik TUZ, który - jak deklaruje wystawiający - jest sprawny. Działają także światła przednie i tylne.Ale ten traktor SAM ma pewną wadę - wyciek oleju z silnika. Z tym zapewne nowy właściciel będzie sobie w stanie poradzić.

Za ten ciągniczek w tym stanie właściciel chce uzyskać 2650 zł. Sami oceńcie, czy ten egzemplarz jest wart takiej ceny. Link do ogłoszenia znajdziecie TUTAJ.

Fot. właściciel pojazdu/olx.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)