Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Zrobiło się cieplej, ceny drastycznie w górę

Obrazek

Zainicjowane w ubiegłym tygodniu delikatne ruchy na rynku żywca drobiowego, w tym tygodniu miały swoją wyraźną kontynuację.

Aleksandra Galus13 marca 2015, 07:10

Zaledwie przez tydzień ceny skupu brojlerów podskoczyły aż o 30 gr/kg. W skali tygodnia to spora różnica.

Zmiana ta była widoczna praktycznie we wszystkich regionach Polski, choć różne były opinie co do jej przyczyn. W niektórych województwach firmy skupujące drób uważały, że za podwyżkami stoi głównie brak ruchu w handlu oraz brak żywca. Ci też mówili, że bardzo możliwe, że za tydzień towaru będzie znacznie więcej, zatem acceny także pójdą w górę.

Inni (np. w województwie podlaskim) twierdzą, że zrobiło się cieplej i rozpoczyna się sezon. Za chwilę będą święta, przetwórnie skupują więc drób na szynki i wędliny, a zaraz po świętach będzie weekend majowy i rozpoczęcie sezonu grillowego. Nic więc dziwnego, że po tak długim okresie stagnacji ceny drgnęły.

Aktualne ceny skupu żywca oscylują wokół kwoty około 3,70 zł/kg. Najniższa cena, jaką oferują sprawdzone przez redakcję „top agrar Polska” zakłady skupujące to 3,50 zł/kg w województwie małopolskim, a najwyższa to 3,80 zł/kg oferowana w województwie pomorskim i śląskim.  e-abi

Srawdź aktualne ceny skupu żywca drobiowego - sonda top grar Polska (kliknij tutaj).Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)