Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Żywiec drobiowy dalej na minusie

Obrazek

Od trzech tygodni obserwujemy spadek cen skupu żywca drobiowego. Wydaje się jednak, że w tym tygodniu tendencja ta zaczęła już powoli hamować. Mniej więcej połowa ze sprawdzonych przez nas ubojni drobiu postanowiła pozostać przy cennika sprzed tygodnia. Reszta faktycznie skorygowała je o 10-20 gr/szt.

Aleksandra Galus13 listopada 2015, 11:44

Niestety zjawisko słabnącego zbytu mięsa drobiowego, przy utrzymującej się na stałym poziomie podaży drobiu, sprawia, że ceny idą w tym tygodniu także w kierunku zniżkowym. Trend ten niestety z całą pewnością utrzyma się do końca tygodnia. Ubojnie liczą na to, że handel ożywi się nieco bardziej od przyszłego tygodnia, ponieważ druga połowa listopada zazwyczaj oznacza zwiększenie zakupów ze strony hurtowni i sklepów w okresie przedświątecznym. 

Z przeprowadzonej przez nas sondy cenowej wynika, że trend zniżkowy jest widoczny w całym kraju. Ogólnie, na dzień dzisiejszy krajowe stawki za brojlery ustabilizowały się wokół kwoty około 3,34  zł/kg, co w stosunku do ubiegłego tygodnia oznacza spadek o około 8 gr/kg. Najniższa cena, jaką oferują sprawdzone przez redakcję „top agrar Polska” zakłady skupujące to 3,30 zł/kg w województwie małopolskim, a najwyższa to 3,40 zł/kg w województwie podlaskim.   ag

Sprawdź aktualne ceny skupu żywca drobiowego – sonda top agrar Polska (kliknij tutaj).


Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy