Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Żywiec drobiowy na niewielkim minusie

Obrazek

Obecnie już drugi tydzień ceny skupu żywca drobiowego ulegają nieznacznym – ale jednak – obniżkom. Sezon wakacyjny jest już na końcówce i handel żywcem powoli zaczyna ruszać. Czy należy spodziewać się pogłębienia trendu zniżkowego, czy jednak przeciwnie?

Aleksandra Galus17 sierpnia 2016, 12:39

Ceny spadły o 10 groszy, ale...
W tym tygodniu ceny skupu żywca drobiowego obniżyły się w niektórych regionach kraju o kolejne 10 gr/kg, ale jednocześnie w większości ubojni stawki skupu nie uległy jednak zmianom. Przedstawiciele działów firm skupujących mówią, że choć faktycznie podwyżek nie widać, to jednak zbliża się już koniec wakacji, a to dla branży oznacza zazwyczaj powrót do wzmożonego ruchu w handlu. Niektóre zakłady już teraz zapowiedziały, że od jutra (lub nawet może od dzisiaj) podniosą stawki o 10 groszy, stabilizując je na poziomie około 3,60 zł/kg

Handel ruszył
W przeciwieństwie do tego, co relacjonowały ubojnie przed tygodniem, teraz ruch w handlu nieco się zwiększył, głównie z powodu ograniczonej ilości drobiu na rynku oraz większego zapotrzebowania na mięso ze strony hurtowni oraz sklepów – tak jest np. w województwie małopolskim i świętokrzyskim. Na mizerny ruch w handlu oraz niezbyt liczne dostawy żywca nadal narzekają podmioty skupujące żywiec drobiowy w województwie łódzkim.

Średnio płacą prawie 3,60 zł/kg
Nasza dzisiejsza sonda cenowa wykazała, że obecnie w większości ubojni stawki nie uległy korekcie, poza mniej licznymi przypadkami obniżek o 10 gr/kg. Średnia cena skupu żywca drobiowego wynosi 3,58 zł/kg, czyli o 3 grosze mniej niż tydzień temu. Najwięcej (ze sprawdzonych przez nas firm) za kilogram żywca drobiowego hodowca może dostać w województwie łódzkim i świętokrzyskim (3,70 zł/kg netto), a najmniej w małopolskim (3,40 zł/kg netto).   ag

Sprawdź aktualne ceny żywca drobiowego – sonda top agrar Polska (kliknij tutaj).

 Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)