Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Żywiec drobiowy podrożał o 10 groszy

Obrazek

To już drugi tydzień podwyżek cen skupu żywca drobiowego. Wprawdzie zmiany nie są duże, ale dla hodowców nawet 10 groszy robi sporą różnicę.

Aleksandra Galus4 marca 2016, 12:33

Każdy hodowca, dostarczający drób do ubojni chciałby, żeby stawka skupu żywca była jak najwyższa. To oczywiste. Obecnie od dwóch tygodni stawki nieśmiało się podnoszą, ale jednocześnie niestety wiele zakładów skupujących brojlery do uboju mówi, że choć jeszcze na początku tygodnia dostaw drobiu było zbyt mało, to jednak teraz już jest ich więcej. Pod koniec tego tygodnia wiele podmiotów skupujących zamierza już rozpocząć gromadzenie zapasów na święta, jednak szczyt zamówień jest zaplanowanych zaraz po weekendzie. Dzisiaj (4.03.2016 r.) niektóre ubojnie nawet ograniczyły też ubój ze względu na wyższą cenę. Jednak nie wszystkie regiony odnotowały wzrost dostaw drobiu. W województwie świętokrzyskim oraz małopolskim nadal nie ma zbyt wielu dostaw. Fakt ten sprawił, że m.in. w takich miejscach stawka skupu wzrosła o około 10 gr/kg.

Mimo, iż w tej chwili jeszcze notowane są podwyżki cen skupu żywca drobiowego (o około 10 gr/kg), to jednak z pewnością ceny spadną zaraz po świętach – mówią sprawdzone przez nas ubojnie. Na dzień dzisiejszy krajowe stawki skupu brojlerów oscylują wokół kwoty około 3,45  zł/kg, co w stosunku do ubiegłego tygodnia oznacza niewielki wzrost: o 3 gr/kg.   ag

Sprawdź aktualne ceny skupu żywca drobiowego – sonda top agrar Polska (kliknij tutaj).Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)