Reklama zniknie za 11 sekund

Jesteś w strefie Premium

Żywiec drobiowy tanieje

Obrazek

Ceny skupu żywca drobiowego uległy w tym tygodniu spadkom. Co złożyło się na tę tendencje?

Aleksandra Galus10 maja 2017, 14:17

Cenniki skupu żywca drobiowego (brojlerów) ozostały obniżone o około 5-20 gr/kg. Trend zniżkowy trwa już od pierwszych dni po świętach wielkanocnych. Nie dziwi to o tyle, że zwykle po okresie wielkanocnym ceny skupu żywca drobiowego oraz jaj spadają, jednak w tym tygodniu spadki są bardziej dynamiczne niż przed tygodniem czy dwoma.

Przesycenie rynku towarem

Przedstawiciele ubojni drobiu mówią o nadmiernej ilości drobiu na rynku. Jednak, co warto podkreślić, nie w każdym rejonie Polski tak jest. Przypomnijmy, że jeszcze w marcu (przez ponad miesiąc) ceny skupu żywca drobiowego ulegały regularnym podwyżkom. W końcu musi nadejść moment odwrotu - mówili wówczas hodowcy drobiu.Za żywiec płacą 3,12 zł


Odnotowane dzisiaj (środa 10.05) średnie ceny skupu żywca drobiowego są niższe o 6 gr/kg. (przed tygodniem średnia cena skupu źywca drobiowego wynosiła 3,18 zł/kg). Ubojnie częściowo zapowiadają obniżki także w najbliższym czasie.

Jaja ulegają wahaniom

Na rynku jaj z kolei w zależności od regionu stawki skupowe są albo wyższe o 1 gr/kg albo niższe. Z naszych informacji wynika, że podwyżki są efektem tego, że stawki podniosły petwórnie, które obecnie za kilogram jaj płacą około 3,50 zł. A jeśli tam nastąpiły podwyżki, to jajo spożywcze też musi podrożeć - tłumaczą przedstawiciele firm skupujących ten surowiec.

Notowania cen drobiu za okres: 24.04.2017 - 30.04.2017 r. według Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz wszystkie ceny skupu żywca drobiowego oraz jaj - sonda cenowa!

agPicture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)