Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Żywiec drobiowy w lepszej cenie

Obrazek

Z relacji ubojni drobiu w całym kraju wynika, że żywca drobiowego jest pod dostatkiem. Tymczasem, jeśli porównać ceny z sprzed dwóch tygodni, to widać że stawka wzrosła. Dlaczego?

Aleksandra Galus31 maja 2017, 14:37

W tym tygodniu ceny skupu żywca drobiowego uległy niewielkiej korekcie na plus w stosunku do stanu sprzed dwóch tygodni. Aktualna różnica w cenie wynosi około + 20 gr/kg. Jeszcze trzy tygodnie temu przez cały okres po świętach Wielkanocnych był widoczny trend zniżkowy. Nie mniej jednak – co warto zauważyć -  jest to zjawisko dostrzegalne niemal każdego roku w tym okresie.

Sezon grillowy i komunijny napędził popyt

Praktycznie od początku maja trwa już sezon grillowy i komunijny, a to wiąże się ze zwiększonym zapotrzebowaniem na mięso drobiowe. Przedstawiciele ubojni drobiu mówią o co najmniej „wystarczającej ilości drobiu” na rynku, a w niektórych regionach nawet o nadmiarze. Jednak, co warto podkreślić, cena skupu brojlerów wzrosła. (To dość zaskakujące.)

Ile płacą za żywiec i jaja?


Odnotowana dzisiaj (środa 31.05) średnia cena skupu żywca drobiowego jest wyższa o 5 gr/kg (przed tygodniem średnia cena skupu żywca drobiowego wynosiła 3,12 zł/kg) i wynosi 3,17 z/kg. Na rynku jaj z kolei stawki nieco spadły (o około 1 gr/kg), jednak tylko w przypadku jaj najmniejszych – czyli klasy S.

Notowania cen drobiu za okres: 15.05.2017 - 21.05.2017 r. według Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi:

 

 

 

 

 

 

Ceny sprzedaży kurczaków i indyków według danych MRiRW:

 

 

 

 

 

 

Średnie ceny skupu drobiu według danych MRiRW:

 ag

Zobaczy wszuystkie ceny skupu żywca drobiowego i jaj - sonda cenowa!

 

 Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)