Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Drób>

Drobiarze też będą protestować w Warszawie – sytuacja na rynku coraz gorsza

Produkcja drobiu przypomina jednak grę w totka. Przed kilku laty często zdarzało się, że niektóre rzuty, czyli wstawienia piskląt na fermę, przynosiły straty. Mimo to polscy hodowcy drobiu od kilku lat zwiększali produkcję.

30 września 2020, 09:47
Ten wzrost sięgał nawet dziesięciu procent rocznie. Jeszcze kilka miesięcy temu sytuacja była na tyle dobra, że wstawianie piskląt do kurników i sprzedaż brojlerów szły pełną parą. Polska stała się największym producentem producentem piskląt oraz mięsa typu brojlerowskiego w Europie.

Niestety, przyszła pandemia, a potem decyzję o zakazie uboju rytualnego. To diametralnie zmieniło sytuację hodowców, którzy po ostatniej rozmowie z prezydentem Andrzejem Dudą zdecydowali się, wspólnie z hodowcami opasów pojechać zamanifestować swój sprzeciw w Warszawie.  

W materiale głos zabierają: Marcin Wołczański – rolnik z Głuszyny, Herbert Czaja -  hodowca drobiu z Kadłuba Wolnego i Andrzej Sieradzki – przewodniczący Krajowej Federacji Hodowców Drobiu i Producentów Jaj.

Tekst i zdjęcia: dr Mariusz Drożdż


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)