Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Drób>

Grypa ptaków atakuje na Dolnym Śląsku, Mazurach i w Wielkopolsce

Obrazek
Główny Lekarz Weterynarii poinformował o kolejnych trzech ogniskach grypy ptaków. Do listy dołączają kolejne województwa oraz gatunki drobiu. 
Dorota Kolasińska28 grudnia 2020, 14:00
Główny Inspektorat Weterynarii podał informację o wyznaczeniu trzech kolejnych ognisk grypy ptaków. 

47. ognisko w 2020 r. i piętnaste w II półroczu stwierdzono w gospodarstwie przydomowym, w którym utrzymywano 81 kur, położonym w miejscowości Szalejów Dolny, w gminie Kłodzko, w powiecie kłodzkim w woj. dolnośląskim. Jest to pierwsze ognisko w tym regionie w II półroczu. 

48. ognisko w 2020 r. i szesnaste w II półroczu zostało stwierdzone w gospodarstwie, w którym utrzymywano 31 091 indyków rzeźnych w wieku od 5 dni do 18 tygodni. Ferma położona jest w miejscowości Borki, w gminie Pisz, w powiecie piskim, w województwie warmińsko-mazurskim. 

49. ognisko w 2020 r. i siedemnaste w II półroczu br. wyznaczono w gospodarstwie utrzymującym 600 gęsi rzeźnych, w miejscowości Reklin, w gminie Siedlec, powiat wolsztyński, woj. wielkopolskie, a zarazem w obszarze zapowietrzonym ustanowionym wokół ogniska nr 40 (ósme w II półroczu).

Wszystkie z ognisk potwierdzono wynikami badań, jednak pierwsze podejrzenia właścicieli dotyczyły zwiększonej śmiertelności u drobiu. 

Oprac. dkol na podst. wetgiw.gov.pl
Fot. poglądowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy