Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Drób>

Grypa ptaków – coraz więcej ognisk w woj. łódzkim

Obrazek

Główny Lekarz Weterynarii informuje o kolejnym już ognisku wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 w woj. łódzkim. Wirus upodobał sobie kaczęta. 

Dorota Kolasińska9 marca 2020, 09:21

Wyniki badań przeprowadzonych w krajowym laboratorium referencyjnym ds. grypy ptaków PIW– PIB w Puławach wskazały na obecność wirusa, w związku z tym GLW wyznaczył 29 ognisko grypy ptaków w tym roku. 

Wirus bardzo często atakuje stada kaczek rzeźnych. Tym razem było podobnie, gdyż jego ofiarą padło 10 338, 12 – dniowych kacząt. Gospodarstwo znajduje się na terenie miasta Łódź w woj. łódzkim. 

Służby weterynaryjne wdrożyły wszystkie procedury zwalczania choroby przewidziane w przypadku wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków u drobiu, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 18 grudnia 2007 r. w sprawie zwalczania grypy ptaków. Główny Lekarz Weterynarii przypomina wszystkim hodowcom drobiu o konieczności zachowania szczególnej ostrożności i przestrzeganiu zasad bioasekuracji przy obsłudze drobiu, minimalizujących ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa – informuje Główny Inspektorat Weterynarii. 

Aktualne informacje dotyczące grypy ptaków znajdziesz TUTAJ

oprac. dkol na podst. wetgiw.gov.plPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)