Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Drób>

Hongkong rozszerza strefy zakazu importu drobiu

Obrazek

Władze Hongkongu rozszerzyły obszar objęty ograniczeniami importowymi, o kolejne dwa powiaty w związku z wystąpieniem na tym terenie ognisk grypy ptaków. 

Dorota Kolasińska9 stycznia 2020, 11:09
Dwa dni temu informowaliśmy, że Hongkong wprowadził ograniczenia importu drobiu i produktów drobiowych z powiatu lubartowskiego na Lubelszczyźnie, gdzie wykryto pierwsze ognisko grypy ptaków. Podkreśliliśmy również, że istnieją obawy rozszerzenia stref z ograniczeniami handlowymi, gdy władze Hongkongu otrzymają komunikat, że w Polsce jest więcej ognisk grypy ptaków, nie tylko w powiecie lubartowskim, ale również w Wielkopolsce... 

Dzisiaj na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii pojawił się komunikat mówiący o rozszerzeniu obszaru objętego ograniczeniami na powiaty ostrowski i krasnostawski. 

– W związku z potwierdzeniem kolejnych ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 w stadach drobiu władze Hongkongu wprowadziły od dnia 8 stycznia 2020 r. tymczasowy zakaz importu z powiatów krasnostawskiego (w województwie lubelskim)  oraz  z powiatu ostrowskiego (w województwie wielkopolskim) mięsa drobiowego  (tusz, elementów, podrobów) oraz produktów drobiowych (w tym jaj) przeznaczonych do spożycia przez ludzi – czytamy w informacji podanej przez Głównego Lekarza Weterynarii. 


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)