Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Drób>

Kolejne ognisko grypy ptaków w tym roku...

Obrazek

Główny Lekarz Weterynarii poinformował w komunikacie podsumowującym sytuację epizootyczną dotyczącą grypy ptaków, że w ciągu ostatniego weekendu wykryto kolejne dwa ogniska choroby. Obydwa wystąpiły w powiecie lubartowskim. 

Dorota Kolasińska7 stycznia 2020, 15:53
Główny Lekarz Weterynarii informuje o wyznaczeniu kolejnych dwóch ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) podtypu H5N8 u drobiu.

Obydwa ogniska choroby wykryto w obszarze zapowietrzonym, w którym pierwotnie wykryto grypę ptaków. W sumie w obydwu gospodarstwach utrzymywano ponad 37 tys. indyków.

  • Ognisko nr 2020/5 zostało wyznaczone w gospodarstwie, w którym utrzymywano 13 186 indyków, w miejscowości Stary Uścimów, w gminie Uścimów, w powiecie lubartowskim, w województwie lubelskim. Jest to gospodarstwo kontaktowe w stosunku do uprzednio stwierdzonych ognisk w tej samej miejscowości w gminie Uścimów i położone jest na ustanowionym w rozporządzeniu Wojewody Lubelskiego obszarze zapowietrzonym.
  • Ognisko nr 2020/6 zostało wyznaczone w gospodarstwie, w którym utrzymywano 24 000 indyków, w miejscowości Drozdówka, w gminie Uścimów, w powiecie lubartowskim, w województwie lubelskim. Jest to gospodarstwo kontaktowe w stosunku do uprzednio stwierdzonych ognisk w gminie Uścimów i położone jest na ustanowionym w rozporządzeniu Wojewody Lubelskiego obszarze zapowietrzonym.

Więcej artykułów na temat grypy ptaków, znajdziesz TUTAJ


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)