Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Drób>

Grypa ptaków: Kuba wprowadziła ograniczenia importowe

Obrazek

Władze Kuby wprowadziły ograniczenia importu drobiu i produktów drobiowych z Polski. Na szczęście kraj uznaje regionalizację.

Dorota Kolasińska21 stycznia 2020, 15:18
Główny Inspektorat Weterynarii poinformował o ograniczeniach importowych, które wprowadziła Kuba w związku z wyznaczeniem ognisk grypy ptaków w Polsce. 

– Za pośrednictwem polskiej placówki dyplomatycznej w Hawanie, Główny Inspektorat Weterynarii uzyskał informację, że służba weterynaryjna Kuby uznaje regionalizację na poziomie województw przy eksporcie mięsa drobiowego i produktów z mięsa drobiowego z Polski – informuje GIW. 

W związku z tym obowiązuje zakaz eksportu mięsa drobiowego i produktów z mięsa drobiowego, ale pozyskanych jedynie z województw, w których wykryto wirusa grypy ptaków, a więc z zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubelskiego. 

Pierwszym krajem, który ograniczył możliwości eksportu drobiu, uznający regionalizację stref występowania choroby w tym roku, był Hongkong. Kolejno po nim RPA, Singapur, Korea Południowa, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Japonia, Tajwan blokując tym samym całkowicie import polskiego drobiu, Ukraina, Białoruś, Armenia i Kazachstan (ze stref skażonych).

dkol


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)