Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Drób>

Największa sieć sklepów wycofuje z oferty jaja z chowu klatkowego

Sieć Biedronka od stycznia 2021 r. rezygnuje ze sprzedaży jaj „trójek”. Początkowo zmiana obejmie sklepy w Warszawie – informuje portal Interia.

Kamila Szałaj2 stycznia 2021, 14:00
Coraz więcej detalistów zapowiada wycofywanie jaj z chowu klatkowego ze swojej oferty. Przeważnie jednak wyznaczają na to odległe terminy – z reguły jest to 2025 r. Jak jednak konstatuje Interia, proces ten może przyspieszyć, m.in. ze względu na obecną decyzję największego detalisty spożywczego w Polsce, który zmianę polityki zakupowej w tym zakresie rozpocznie już od stycznia 2021 r.


- 31 grudnia 2021 roku sieć Biedronka wycofa świeże jaja klatkowe z oferty. Stanie się to 4 lata wcześniej niż pierwotnie zadeklarowany termin. Pierwszym regionem sieci, który wprowadzi tę zmianę, będzie Warszawa, już od 1 stycznia 2021 roku. Ponad 150 sklepów sieci Biedronka na terenie Warszawy, obsługiwanych przez centrum dystrybucyjne w Parzniewie, będzie oferowało klientom jaja świeże tylko z chowu alternatywnego - informuje właściciel sklepów Biedronka.


Portal cytuje opinię Katarzyna Gawrońskiej, dyrektorki Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz, która zauważa, że rezygnacja sieci handlowych ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego jest tendencją ogólnoeuropejską, często związaną z przekonaniem konsumentów, że jaja z chowu ściółkowego czy z wolnego wybiegu są smaczniejsze.

Trend wspierają też organizacje zajmujące się dobrostanem zwierząt hodowlanych, a także unijna polityka rolna, wspierająca zrównoważoną produkcję rolną, dobrostan zwierząt hodowlanych oraz zachowanie bioróżnorodności.

Źródło: www.wiadomoscihandlowe.pl, interia.pl, Biedronka


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)