Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Drób>

Ognisko koronawirusa w Konspolu: 400 osób na kwarantannie

Małopolska stała się jednym z największych ognisk koronawirusa. W ciągu tygodnia wykryto tam 600 zakażonych osób. Jedno z ognisk znajduje się w zakładach przetwórstwa drobiu Konspol.

Kamila Szałaj28 lipca 2020, 13:45
Prezydent Nowego Sącza już w ubiegłym tygodniu zwołał sztab kryzysowy i zapowiedział, że nie ma powodów do paniki. Jednym z większych zakładów, które walczą ze skutkami epidemii jest Konspol.

- Potwierdzam, że grupa pracowników Konspolu otrzymała pozytywne wyniki testu zakażenia koronawirusem. Osoby te są już objęte opieką medyczną – poinformowała w rozmowie z money.pl Anna Porębska, dyrektor generalny Konspol Holding w Nowym Sączu. Według danych Senepidu w firmie zachorowało 75 osób. Kwarantanną objęto 394 osoby.

- Konspol podjął decyzję o prewencyjnym wysłaniu grupy pracowników, którzy mogli mieć kontakt z osobami zakażonymi, na 14-dniową kwarantannę celem obserwacji stanu zdrowia, monitorowania wystąpienia ewentualnych objawów i zastopowania dalszego rozprzestrzeniania się zakażenia - wskazała Anna Porębska.

- Prowadzimy ciągłą prewencyjną akcję informacyjną o COVID-19 dla naszych pracowników, wprowadziliśmy obowiązkowe pomiary temperatury przy wejściu do zakładu, dezynfekcję rąk oraz obowiązek noszenia maseczki zakrywającej usta i nos. Do tego jest też zakaz odwiedzin gości z zewnątrz w zakładzie produkcyjnym - dodaje dyrektor generalna firmy.

Jak wynika z danych Sanepidu, do rozprzestrzeniania się choroby w regionie przyczynić mogły się wesela.

Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy