Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Drób>

Grypa ptaków we Francji - sytuacja pogarsza się z dnia na dzień

Sytuacja związana z grypą ptaków we Francji stale się pogarsza. Pod koniec ubiegłego tygodnia potwierdzono łącznie 197 ognisk choroby.

Dominika Mulak19 stycznia 2021, 11:56
Jak wynika z danych opublikowanych pod koniec ubiegłego tygodnia, Francja odnotowała już 197 ognisk grypy ptaków H5N8, z czego 170 w regionach graniczących z Hiszpanią. Pięć z tych regionów jest wymienionych w dekrecie ministerialnym, w którym można zarządzić zapobiegawczy ubój ptaków. Obejmują one wszystkie gminy w regionach Gers, Landes, Pyrénées-Atlantiques i Hautes-Pyrenees oraz jedenaście gmin w regionie Lot-et-Garonne.

– Należy zrobić wszystko, co możliwe, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się ptasiej grypy i chronić nadal wolne obszary – apelował Julien Denormandie, francuski minister rolnictwa i żywności.  

Na chwilę obecną około 700 000 sztuk drobiu, głównie kaczek, zostało poddanych ubojowi na polecenie administracji francuskiej po wykryciu ogniska choroby lub zapobiegawczo.

Pomimo wzrostu epidemii w południowo-zachodniej części kraju, sytuacja w pozostałych regionach dotkniętych chorobą wydaje się stabilizować, ponieważ od 15 dni nie zarejestrowano żadnych nowych przypadków, zarówno wśród hodowlanego, jak i dzikiego ptactwa.

Pierwszy przypadek wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) odnotowano we Francji w połowie listopada.

Źródło: euromeatnews.com
Źródło: Twitter/SIMV


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)