Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Drób>

Wielkopolska – kolejne potwierdzone ognisko grypy ptaków

Obrazek

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o potwierdzonym, pozytywnym wyniku badań dotyczącym wirusa grypy ptaków w Wielkopolsce. To już drugie ognisko... 

Dorota Kolasińska13 stycznia 2020, 17:05
Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o potwierdzeniu kolejnego ogniska grypy ptaków podtyp H5N8. Tym razem wirus zaatakował w gminie Dąbie w powiecie kolskim w miejscowości Zalesie.

Ognisko grypy ptaków wyznaczono w gospodarstwie zajmującym się hodowlą gęsi reprodukcyjnych. W stadzie utrzymywano 6 tysięcy sztuk gęsi. 

Wynik badania został potwierdzony przez Państwowy Inspektorat Weterynarii – PIB w Puławach. Łukasz Mikołajczyk, Wojewoda Wielkopolski apeluje o zachowanie rygorystycznych zasad bioasekuracji i stosowanie zaleceń Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Dla przypomnienia, pierwsze ognisko grypy ptaków w Wielkopolsce wykryto 31 grudnia w miejscowości Topola Osiedle w powiecie ostrowskim. Wówczas do utylizacji przeznaczono 65 tys. szt kur niosek. dkol


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)