Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Drób>

Zachodniopomorskie – grypa ptaków na fermie indyków

Obrazek

Wirus grypy ptaków H5N8 jest obecny w trzech województwach... Potwierdzono kolejne ognisko grypy ptaków. Tym razem choroba zaatakowała fermę indyków w miejscowości Rościn w powiecie myśliborskim. 

Dorota Kolasińska10 stycznia 2020, 17:14
Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki poinformował, że potwierdzono wirus grypy ptaków H5N8 na fermie indyków w miejscowości Rościn, w powiecie myśliborskim. Jak podaje Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Szczecinie, na fermie znajduje się 22,62 tys indyków. Od momentu stwierdzenia objawów padło już 600 sztuk. Obecność wirusa ptasiej grypy potwierdziły badania wykonane w Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach.
 
- Służby weterynaryjne od momentu uzyskania informacji pracują na miejscu zdarzenia, a dostęp do fermy zabezpiecza policja – informuje wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz. –

Wojewoda Tomasz Hinc zwołał na poniedziałek posiedzenie wojewódzkiego zespołu zarządzania kryzysowego, na którym wspólnie m.in. ze służbami weterynaryjnymi, policją, sanepidem, strażą pożarną oraz starostwem powiatowym w Myśliborzu ustalimy kolejne działania.

– Prosimy, by wszyscy hodowcy drobiu, zachowali szczególną ostrożność i stosowali odpowiednie środki bioasekuracji minimalizujące ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków, zwłaszcza: zabezpieczyli paszę przed dostępem zwierząt dzikich; nie karmili drobiu na zewnątrz budynków, w których drób jest utrzymywany; stosowali w gospodarstwie odzież i obuwie ochronne – apeluje Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki. 


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy