Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Eventy>

Nowoczesna obora, rozród i odchów cieląt - zapraszamy na webinarium!

Na co zwrócić uwagę przy budowie i modernizacji obory, jak poprawić wskaźniki rozrodu i zapewnić cielętom dobry start?  – na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź 10 marca podczas webinarium top agrar Polska.

Marcin Jajor18 lutego 2021, 17:55
Nowoczesna obora, rozród i odchów cieląt to bardzo istotne, a może nawet najważniejsze czynniki, warunkujące rozwój każdego stada bydła i produkcji mleka w przyszłości. To właśnie nim będzie poświęcone webinarium top agrar Polska, które kierujemy do wszystkich hodowców bydła, zootechników oraz lekarzy medycyny weterynaryjnej.

  • W ramach spotkania, które odbędzie się w wersji online, Andreas Pelzer, niezależny doradca z Centrum Doświadczalnego w Haus Düsse, będzie mówił o najnowszych trendach w budowie i modernizacji obór. Na co zwrócić uwagę w kontekście organizacji produkcji i dobrostanu krów?
  • 

Interesująco zapowiada się także wystąpienie prof. Pawła Górki z UR w Krakowie, który podpowie, jak krok po kroku zorganizować żywienie cieląt i jałówek w stadzie bydła mlecznego, by docelowo cieszyć się doskonałymi wynikami produkcyjnymi krowy w laktacji.


  • Nikomu nie trzeba też przypominać, jak duże znaczenie dla ekonomiki produkcji mleka mają wskaźniki rozrodu. W ramach seminarium lek. wet. Michał Barczykowski z Centrum Zdrowia i Rozrodu Zwierząt w Radziejowie przedstawi patenty na skuteczny rozród w każdym stadzie, a więc realizację celu, jakim jest cielę co 12–14 miesięcy.


  • Przedstawiciel patrona naszego spotkania Rafał Lipiński z firmy Lely przedstawi wizję nowoczesnego gospodarstwa mlecznego, zwracając uwagę na możliwości lepszego wykorzystania potencjału krów dzięki najnowszym osiągnięciom, m.in. w dziedzinie automatyzacji doju czy zadawania pasz.


Start 10 marca br. o godz. 10.00. Zapisy na: www.mleko.topagrar.pl
Zapraszamy!
Picture of the author
Autor Artykułu:Marcin Jajor
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)