Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Forum Rolników i Agrobiznesu>

#ForumTopAgrar: Jakie są największe problemy polskich rolników?

Podczas IV Forum Rolników i Agrobiznesu w Panelu Młodzi Rolnicy dyskutowaliśmy o przyszłości młodych rolników w Polsce i w Europie. Jednym z naszych gości był Tomasz Łukomski ze Związku Zawodowego Centrum Narodowe Młodych Rolników, którego zapytaliśmy o główne problemy młodych rolników w Polsce.

Bartłomiej Czekała29 listopada 2019, 13:04
Tomasz Łukomski odniósł się do prezentacji Simona Wancke, który zaprezentował główne problemy, jakie napotykają młodzi rolnicy w innych krajach Unii Europejskiej.

– Uważam, że jak najbardziej mamy w Polsce te same problemy, czyli dostęp do ziemi i kapitału czy też zbyt małe środki jeżeli chodzi o wsparcie unijne w formie premii dla młodego rolnika. Jeżeli chodzi o zakup ziemi, to wiadomo, że chodzi o pieniądze, więc także dostęp do kredytów preferencyjnych na bardzo niski procent – mówił Tomasz Łukomski.

Dodał, że w nowej perspektywie finansowej na lata 2021-2027 wsparcie dla młodych rolników w formie premii wzrośnie, prawdopodobnie nawet do 70 tys. euro.

ZOBACZ CAŁY WYWIAD!


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)