Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Forum Rolników i Agrobiznesu>

#ForumTopAgrar Minister Ardanowski o globalizacji rynków rolnych, wyzwaniach środowiskowych i walce z ASF

Tuż przed rozpoczęciem IV Forum Rolników i Agrobiznesu udało nam się porozmawiać z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim. Redaktor naczelny top agrar Polska Karol Bujoczek poprosił go o komentarz do tematyki naszego Forum oraz bieżących spraw w rolnictwie.

Bartłomiej Czekała21 listopada 2019, 17:22
Jan Krzysztof Ardanowski w wywiadzie dla top agrar Polska mówił m. in. o tym jak pogodzić globalizację rynków rolnych z wyzwaniami środowiskowymi stawianymi europejskiemu rolnictwu. Ardanowski wskazywał jaki wpływ wywiera globalizacja rynków na nasz rynek krajowy i co wobec tego czeka polskich producentów.

– Nie ma już rynków lokalnych, jest rynek globalny – wszystko w tej chwili jest w obrocie międzynarodowym, który jest coraz mniej regulowany i ograniczany. Już nie ma żadnych ograniczeń w ramach Unii Europejskiej, ale też i w ramach różnych międzynarodowych umów handlowych – mówił szef resortu rolnictwa.

Nie zabrakło też komentarza do pojawienia się wirusa w woj. lubuskim.

ZOBACZ CAŁY WYWIAD!


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)