Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Forum Rolników i Agrobiznesu>

#ForumTopAgrar: Ochrona roślin coraz trudniejsza

Mniej herbicydów w rejestrze to realny scenariusz na najbliższe lata. Wycofywane substancje uszczuplają zakres możliwości odchwaszczania, jakie ma do dyspozycji rolnik.

Jacek Daleszyński27 listopada 2019, 12:41

W ciągu najbliższych lat wycofaniem z rynku zagrożonych jest około 20 substancji czynnych. Na pierwszy ogień idą np. niektóre z najstarszych, stosowanych w ochronie nawet kilkadziesiąt lat. Oszczędzone nie będą też takie, które stanowią bardzo ważny element niektórych systemów odchwaszczania, jak np. desmedifam stosowany do likwidacji zachwaszczenia w buraku cukrowym. Ochrona bez niego będzie możliwa, ale do strategii odchwaszczania trzeba będzie się już dokładniej przygotowywać.
Nacisk w sytuacji odchudzającego się rejestru herbicydów trzeba będzie kłaść np. na odchwaszczanie mechaniczne. Oferta maszyn jest coraz bogatsza, jednak jak na razie zarezerwowana głównie dla upraw szeroko rzędowych. O perspektywach na rynku środków ochrony roślin rozmawialiśmy podczas naszego IV Forum Rolników i Agrobiznesu z dr. Łukaszem Sobiechem z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.


ZOBACZ WYWIAD!Picture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)