Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Forum Rolników i Agrobiznesu>

#ForumTopAgrar: Siew bezpośredni i uproszczenia sposobem na suszę

Zmiany klimatu następują na naszych oczach. W tych warunkach nasuwa się pytanie: jaką technologię uprawy i maszyny wybrać do uprawy gleby na kolejne lata?

Dawid Konieczka27 listopada 2019, 15:24

Każdy rolnik w zależności od gleby, płodozmianu i regionu, w którym gospodaruje napotyka na różne problemy. Susza jest jednym z większych zagrożeń, która znacznie obniża plony i dochody rolników. Jak podkreśla Artur Szymczak z firmy KUHN Maszyny Rolnicze siew bezpośredni jest jednym ze sposobów na oszczędne gospodarowanie wodą. Jednak jak podkreśla nasz rozmówca ta technologia uprawy wymaga kilkuletniego przygotowania gleby do tej technologii i dużego doświadczenia rolnika.


ZOBACZ WYWIAD!Picture of the author
Autor Artykułu:Dawid Konieczka
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)