Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Forum Rolników i Agrobiznesu>

#ForumTopAgrar: Szczuplejszy rejestr nie ułatwia ochrony roślin

Regularnie słyszymy, że na poziomie całej Unii Europejskiej zostają wycofywane z użytku kolejne substancje czynne. Niektórych z nich nie da się zastąpić innymi, co może nawet zagrozić opłacalności produkcji niektórych upraw.

Jacek Daleszyński8 listopada 2019, 17:28

Nad tym tematem m.in. chcemy się pochylić na drugim panelu uprawowo–technicznym, który odbędzie się w ramach naszego czwartego już Forum Rolników i Agrobiznesu. Zagadnienie to omówi dr Łukasz Sobiech z poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. Będziemy też poruszać temat podejścia do ochrony przed grzybami i chwastami w skrajnie suchych latach. Kathleen Brehmer z N.U. Agrar przybliży zalecenia sprawdzające się w nietypowych warunkach. Nasi partnerzy poruszą równie ciekawe tematy. Dr Jarosław Nadziak z BASF opowie o znaczeniu i przyszłości fungicydów triazolowych w ochronie zbóż, a dr Barbara Raba-Przybylak z firmy Claas przybliży zagadnienie telematyki jako narzędzia pomocnego w precyzyjnej agrotechnice.

Szczególnie polecamy debatę z rolnikami i agrotechnikami, a jej tematem przewodnim będzie mechaniczna walka z chwastami, która coraz częściej staje się mocnym ogniwem strategii odchwaszczania. Zaproszeni goście reprezentują dwa podejścia: odchwaszczanie pielnikami mechanicznymi oraz walka z chwastami w produkcji ekologicznej.

Zapraszamy 20 listopada do Poznania, na Międzynarodowe Targi Poznańskie, do Sali Ziemi.

Poniżej szczegółowy program drugiego panelu uprawowo–technicznego:

Uprawa i technika II – Sala konferencyjna 1E
Wyzwania dla technologii uprawy oraz ewidencji zabiegów i prac w obliczu presji na rzecz działań prośrodowiskowych

13.30 – 14.15        Wycofywanie substancji aktywnych: jakich środków może zabraknąć 
w najbliższych latach i czym je zastąpić? Nowe wyzwania w ochronie roślin – chwasty, szkodniki, choroby – dr Łukasz Sobiech, UP Poznań
14.15 – 14.30        Znaczenie oraz przyszłość fungicydów triazolowych w uprawie zbóż 
– dr Jarosław Nadziak, BASF
14.30 – 14.45        Rozwiązania telematyczne pomocne w precyzji i ewidencji zabiegów 
– dr Barbara Raba-Przybylak, Claas
14.45 – 15.30        Strategia ochrony fungicydowej i herbicydowej – zalecenia po dwóch skrajnie suchych sezonach – Kathleen Brehmer, N.U. Agrar
15.30 – 16.15        Mechaniczne zabiegi elementem strategii zwalczania chwastów w przyszłości – doświadczenia praktyków. Debata panelowa

Uczestnicy debaty:
Marek Oblicki – dyrektor ds. produkcji roślinnej, Kombinat Rolny Kietrz, woj. opolskie
Jacek Juszczak – gospodarstwo rolne, Wałcz i Drawsko Pomorskie,
 woj. zachodniopomorskiePicture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)