Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Forum Rolników i Agrobiznesu>

Karl Klit: nowe trendy w genetyce i przyszłość produkcji trzody w Europie

Podczas VII Forum Rolników i Agrobiznesu rozmawialiśmy z ekspertami sektora trzody chlewnej. Red. Anna Kurek miała przyjemność przedyskutować kwestię trendów na rynku genetyki w produkcji świń oraz przyszłości branży w Europie z Karlem Johanem Mollerem Klitem z Topigs Norsvin. 

Anna KurekDorota Kolasińska18 grudnia 2022, 06:00
Nowe trendy w produkcji trzody podążają za oczekiwaniami, także konsumentów i hodowców. Jednak to konsument decyduje, czy na dany produkt będzie określone zapotrzebowanie. Konsumenci mają coraz więcej do powiedzenia w kontekście modelu produkcji i końcowego produktu. 

- W trendach, które dziś obserwujemy, widzimy, że konsumenci chcą naturalnie rosnących świń, chcą zmniejszenia zastosowania antybiotyków i nie chcą produkcji, w której notuje się wysoką śmiertelność - mówił Karl Klit z Topigs Norsvin. Konsumenci oczekują więc produkcji zrównoważonej. Firma Topigs Norsvin, właśnie nad tymi założeniami pracuje w hodowli trzody. Najważniejszym celem jest redukcja śmiertelności. 

- Chcemy aby urodzone prosię wylądowało na talerzu - mówił Klit. Na inne potrzeby konsumentów firma przeznacza dużo pieniędzy, aby im sprostać. Praca polega głównie na selekcji najlepszy osobników, które spełniają oczekiwania. 

Dla hodowców w opłacalnej produkcji z kolei najważniejsze są ceny trzody. Co może się z nimi wydarzyć w najbliższym czasie? Obejrzyj cały wywiad!


Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)