Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Forum Rolników i Agrobiznesu>

POLPIG - Mamy plan na odbudowę produkcji

Jesteśmy w bardzo trudnym momencie, trwa bardzo długi kryzys. Koszty produkcji nieustająco utrzymują się na bardzo wysokim poziomie, a ceny świń nie pokrywają wydatków. O tym rozmawialiśmy podczas VII Forum Rolników i Agrobiznesu w Poznaniu z prezesem POLPIG, Aleksandrem Dargiewiczem.

 

Anna Kurek4 grudnia 2022, 08:07

- Ten trudny okres zaczął się już prawie dwa lata temu. Zmagaliśmy się z Covid i zerwanymi łańcuchami dostaw, następnie wojna w Ukrainie i kryzys energetyczny, cały czas cierpimy na afrykański pomór świń i w związku z tym bardzo spada nam pogłowie świń. Jesteśmy szczególnie zaniepokojeni tym, że obniża się liczebność krajowego stada podstawowego. Musimy posiłkować się importem warchlaków – mówi Aleksander Dargiewicz.

Producenci świń drepczą w miejscu. Od lat nie widać długoterminowego planu na wsparcie systemowe dla tej gałęzi gospodarki, dlatego Dargiewicz proponuje, by przede wszystkim skupić się na odbudowie produkcji prosiąt i odzyskaniu samowystarczalności w produkcji wieprzowiny.

Zobacz cały wywiad!Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)