Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Forum Rolników i Agrobiznesu>

Prof. Daniel Korniewicz: redukcja emisji azotu jest w naszych rękach

Podczas VII Forum Rolników i Agrobiznesu w Poznaniu rozmawialiśmy dużo o intensyfikacji produkcji świń, ale też o nowych przepisach, z którymi będą musieli zmierzyć się producenci żywca wieprzowego. Jednym z nich jest konieczność redukcji emisji azotu. Prof. Daniel Korniewicz (LNB Cargill) wyjaśniał praktyczne aspekty tego zagadnienia oraz przytaczał przepisy je regulujące.

 

Anna Kurek5 grudnia 2022, 06:50

- Pierwsza azotanowa Dyrektywa unijna pochodzi z 1991 r. i od tego czasu jest coraz bardziej intensywnie wdrażana w życie. Pojawiają się kolejne rozporządzenia, mówiące o tym, jak bardzo ma być ograniczona emisja azotu do środowiska. To dotyczy gleby, wody i powietrza, a przepisy mają zastosowanie do wszelkich źródeł emisji, w tym także produkcji zwierzęcej. W przypadku wielkoprzemysłowej produkcji trzody chlewnej w przygotowaniu są przepisy bardzo wyraźnie mówiące o wymogach redukcji – mówił prof. Daniel Korniewicz.


Jego zdaniem warto powiedzieć też o tym, że w ramach zrównoważonego rolnictwa możemy połączyć z jednej strony spełnienie tych dodatkowych wymogów dotyczących emisji azotu z poprawą wyników produkcyjnych w hodowli świń.

Chcesz wiedzieć więcej na temat sposobów redukcji emisji azotu zobacz cały wywiad!


Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)