Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Forum Rolników i Agrobiznesu>

Szef EPP o wyzwaniach na rynku świń

Podczas tegorocznego Forum Rolników i Agrobiznesu o szansach i zagrożeniach na rynku świń mówił Gert van Beek, szef największego stowarzyszenia producentów świń w Europie.

Paulina Janusz-Twardowska30 listopada 2019, 16:54

Po raz pierwszy w Polsce, na IV Forum Rolników i Agrobiznesu, organizowanym przez top agrar Polska pojawił się prezydent największego stowarzyszenia producentów świń w Europie EPP, Gert van Beek. Jego zdaniem polska produkcja trzody chlewnej stoi na całkiem dobrym poziomie i ma znaczny potencjał.

Van Beek jako szef europejskiej organizacji podkreślał, że EPP to olbrzymia sieć rolników oraz firm związanych z branżą trzody chlewnej, których głównym celem jest wymiana doświadczeń. Ta działalność jest bardzo ważna w czasach, w których rynek i konsumenci stawiają producentom świń coraz to nowe wyzwania.

– Obecnie jest dużo wyzwań politycznych. Bliskie sąsiedztwo nie pozwala na produkcję świń z powodu zanieczyszczenia czy dobrostanu. Wielu ludzi próbuje mówić nam, jak mamy hodować świnie, choć nawet nie jedzą mięsa – mówił van Beek.

Te wyzwania, jak i inne problemy pojawiające się w rolnictwie powodują, że liczba gospodarstw nastawionych na produkcję świń w Europie spada. Zdaniem van Beeka, póki liczba świń nie maleje równocześnie, nie ma zagrożenia. Z drugiej strony szef EPP nie jest zwolennikiem tak silnej integracji, jak w Hiszpanii. W kraju tym po epidemii ASF na rynku pozostały głównie fermy przemysłowe. pjt


ZOBACZ CAŁY WYWIAD!Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)