Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Fotowoltaika i biogaz>

Debata na żywo - OZE i ochrona klimatu na obszarach wiejskich

Obrazek

IV. edycja międzynarodowej konferencji „Energetyka, Środowisko, Rolnictwo” właśnie się rozpoczyna. Jakie dotacje najbardziej sprzyjają rozwojowi energetyki obywatelskiej oraz ochronie powietrza i klimatu? O tym i o wielu innych ważnych kwestiach będą dyskutować przedstawiciele polskiej i europejskiej polityki oraz eksperci zajmujący się tematem energetyki odnawialnej i ochrony klimatu. Oglądaj na żywo!

Dominika Mulak24 września 2021, 09:44

IV. edycji międzynarodowej konferencji „Energetyka, Środowisko, Rolnictwo” w Grodnie k. Międzyzdrojów właśnie się rozpoczyna. Organizatorami debaty są: Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, Agro Promotion oraz Konsulat Generalny Węgier.

Dyskusja będzie dotyczyć głównie doświadczeń krajów Europy Środkowej w rozwoju odnawialnych źródeł energii oraz ochrony klimatu na terenach wiejskich.

W konferencji udział wezmą m.in.:

  • Grzegorz Puda – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
  • Istvan Nagy – Minister Rolnictwa Węgier,
  • Jerzy Buzek – Poseł do Parlamentu Europejskiego, członek Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii Parlamentu Europejskiego,
  • Michał Wiśniewski – Zastępca Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

W debatach uczestniczyć będą także przedstawiciele agencji państwowych i spółek związanych z przemysłem energetycznym, samorządowcy oraz eksperci zajmujący się problematyką energetyki prosumenckiej z Polski i krajów Europy Środkowej.

Dofinansowanie instalacji OZE na wsi

W trakcie debaty pt. „Doświadczenia krajów Europy Środkowej we wdrażaniu i finansowaniu rozwiązań sprzyjających rozwojowi energetyki obywatelskiej i ochronie powietrza i klimatu” będzie można poznać różne doświadczenia z krajów Grupy Wyszehradzkiej dotyczące rozwoju OZE na terenach wiejskich.

Istotnymi punktami tej debaty będzie także wypunktowanie działań administracji publiczna, które są już realizowane lub zaplanowane w celu wsparcia inicjatyw energetycznych i środowiskowych. Omówione zostaną także przyczyny słabego rozwoju niektórych obszarów bioenergetyki. 

Wreszcie poruszane będą aspekty dotyczące możliwości dofinansowania inwestycji sprzyjających ochronie klimatu i środowiska oraz na ile wdrażanie rozwiązań z zakresu OZE oraz działań promujących ochronę środowiska i klimatu może wpływać na zrównoważony rozwoju obszarów wiejskich. 

Innowacyjne rozwiązania OZE na obszarach wiejskich

W debacie pt. „Innowacyjne przedsięwzięcia i technologie z zakresu OZE” zostaną poruszone takie zagadnienia, jak: pilotażowe, innowacyjne projekty z zakresu odnawialnych źródeł energii realizowane na obszarach wiejskich oraz najczęściej występujące bariery, które wstrzymują ich rozwój.

Prelegenci zostaną również poproszeni o ocenę potencjału terenów wiejskich w zakresie dalszego rozwoju OZE i ochrony powietrza, a także o wymianę doświadczeń nt. najefektywniejszych technologii i rozwiązań wdrażanych w krajach Europy Środkowej.


Zachęcamy do oglądania! Relację z debaty można śledzić na żywo poniżej:Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)