Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Fotowoltaika i biogaz>

W Indonezji powstanie największa pływająca elektrownia fotowoltaiczna na świecie

Od 2022 roku na indonezyjskiej wyspie Batam mają rozpocząć się prace nad powstaniem ogromnego pływającego parku solarnego.

Dominika Mulak1 września 2021, 14:06
Jak podała gazeta „Jakarta Post”, elektrownia fotowoltaiczna na zbiorniku Duriangkang w południowej części wyspy Batam będzie miała moc 2,2 GW i zajmie obszar około 1600 hektarów. Panele zostaną umieszczone na pływających platformach.

Co więcej, projekt zakłada również budowę ogromnego bateryjnego magazynu energii o pojemności 4 GWh, który będzie zapewniać regularne dostawy energii słonecznej dla odbiorców zamieszkujących na indonezyjskiej wyspie. Według firm zaangażowanych w projekt, po sfinalizowaniu będzie to jak dotąd największa pływająca elektrownia słoneczna na świecie oraz największa tego rodzaju instalacja zrealizowana na pływających platformach.


Elektrownia ma być gotowa w 2024 roku


Firma Sunseap Group z siedzibą w Singapurze, która podejmie się budowy elektrowni podpisała już umowę na realizację projektu z Badan Pengusahaan Batam (Państwowa Agencja Wolnej Strefy Handlu i Wolnego Portu Batam) (BP Batam). Prace mają się rozpocząć w przyszłym roku i zakończyć w 2024 roku. Oczekuje się, że w budowę zaangażowanych będzie ponad 3000 miejscowych pracowników. 

Wartość inwestycja szacowana jest na 2 mld dolarów amerykańskich.

Batam należy do Wysp Riau w Archipelagu Malajskim. Archipelag leży u wschodnich wybrzeży Sumatry na Morzu Południowochińskim. 

Źródło: www.agrarheute.com, www.sunseap.com
Fot. twitter


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)