Ile kosztują części do pługa?

Ile kosztują części do pługa?

Z powodu złej pogody opóźnia się zbiór kukurydzy i buraków cukrowych. A zatem ostatnie orki przyjdzie wykonywać późno. Warto więc przed tym zabiegiem sprawdzić zużycie naszego pługa, bo nie da się dobrze zaorać pola, jeśli elementy robocze pługa są w opłakanym stanie.

r e k l a m a

Dlatego warto zawczasu przyjrzeć się newralgicznym detalom i ewentualnie wymienić je na nowe. Podczas kupowania części zamiennych warto zdecydować się na produkty marki Waryński, wykonane z wysokogatunkowej stali borowej, która zwiększa odporność na ścieranie.

Za nakładki do lemieszy pługów Kverneland zapłacimy ok. 20 zł brutto. Ten sam element do polskich pługów Unii to wydatek od 28 do 38 zł brutto w zależności od modelu. Nakładka lemiesza do pługów Lemken kosztuje ok. 50 zł brutto. W porównywalnej cenie (48 zł) kupimy dłuta do pługów marki Överum. Nakładki do pługów Vogel&Noot kosztuje blisko 32 zł.

Za lemiesz do Kvernelanda (16") zapłacimy ok. 110 zł brutto. Lemiesze do obracalnych pługów z Grudziądza kosztują od 100 do 180 zł brutto w zależności od modelu. Zamienniki do pługów marki Lemken kupimy od 90 do 110 zł. Lemiesz z dziobem pasujący do pługów PHX kupimy za ok. 150 zł. Element przeznaczony do modeli Fortschritt B-200 kosztuje 133 zł.
W ofercie firmy Waryński znajdziemy nie tylko dłuta i lemiesze, ale również nakładki na płozy i same płozy. Detale te do pługów z Grudziądza kosztują od 56 do 90 zł.

CZYTAJ TAKŻE:

Części rolnicze: nie kupuj bubli!
Wymiana instalacji elektrycznej Ursusa C-360
Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii