Odmiany zbóż jarych dla mniej i bardziej zaawansowanych w obsłudze Excela

Od dziesiątek lat Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych (COBORU) bada odmiany roślin uprawnych, ich cechy jakościowe, plon i odporność na czynniki środowiska oraz na patogeny.

r e k l a m a

W wyniku tych badań powstaje ogromna ilość danych. Tabele z dziesiątkami, a nawet setkami danych, to cenne źródło informacji. problemem jest odnaleźć się wśród nich. Pomocą staje się arkusz kalkulacyjny.

Już jesienią wpadliśmy na pomysł, aby dane o odmianach zbóż ozimych i rzepaku przygotować w formie arkuszy kalkulacyjnych Excela. Pomysł ten spotkał się z uznaniem Czytelników, gdyż zostało ściągniętych z naszej strony internetowej kilka tysięcy plików. Arkusz kalkulacyjny umożliwia szybkie wyszukiwanie informacji o odmianie, sortowanie i filtrowanie danych. To pomoc nie tylko dla zaawansowanych w obsłudze Excela, ale to proste narzędzie, z którego może skorzystać każdy kto choć trochę zna obsługę komputera.

Zapraszamy do ściągnięcia pliku z odmianami zbóż jarych i kukurydzy.
tcz

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii