Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Info+>

Test fungicydów – sposoby zbioru

Zgodnie z zapowiedzią publikujemy poniżej film, na którym pokazujemy sposoby zbioru zbóż poddanych naszym doświadczeniom fungicydowym.

Tomasz Czubiński16 czerwca 2015, 10:16

Istotnym elementem dośwaidczenia łanowego jest zbiór plonu. Aby zapewnić precyzję i wyeliminować wpływ brzegów pola oraz sąsiednich kombinacji, najpierw obkoszono pola na uwrociach, zbierając po 4-5 szerokości hedera. Następnie przecięto jednorazowym pzrejazdem kombajnu plantację doświadczalną na pola z poszczególnymi kombinacjami. W ten sposób powstały prostokątne łany, z których zebrany plon zważono i pobrano z niego próbki w celu analizy. Aby zmierzyć ich powierzchnię wykorzystano urządzenie GPS z korekcją sygnału dostarczone przez firmę AgroSpot z Poznania.

Więcej o naszym teście fungicydów mozna przeczytać w lutowym i marcowym wydaniu "top agrar Polska".


Picture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)