Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

20 lat agroturystyki

10.06.2016

Drukuj

20 lat agroturystyki

Artykuł dostępny

Przedstawiciele 22 uczelni wyższych z 14 miast wzięło udział w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Turystyka wiejska. Nauka – Edukacja – Praktyka”. Termin spotkania nie był przypadkowy, ponieważ zbiegł się w czasie z jubileuszem 20-lecia agroturystyki na UP w Poznaniu. Ponadto, w roku akademickim 2016/2017 na poznańską uczelnię powróci kierunek Agroturystyka. Zainteresowanie kierunkiem wśród przyszłych studentów jest ogromne, dlatego uczelnia postanowiła odpowiedzieć na ich potrzeby.

r e k l a m a- Należy stworzyć studentom przestrzeń do wychodzenia ze schematów. Musimy nauczać, jak zakładać i prowadzić gospodarstwa turystyczne, które będą innowacyjne, będą odpowiadały na potrzeby rynku i wykorzystywały kulturowe oraz przyrodnicze walory regionu – mówił dr Janusz Majewski.
Jak zauważył dr Majewski, ważne jest nie tylko jaką wiedzę przekazuje się studentom, ale także w jaki sposób się to robi.
- Jako grono nauczające staramy się włączać studentów w pracę grupową. To stwarza bezpieczne środowisko, które powoduje, że chętnie do takiego środowiska pracy się przychodzi – dodał wykładowca.
 
Oprócz kwestii merytorycznych, podczas pierwszego dnia konferencji na sali audytoryjnej pojawił się jubileuszowy tort. Towarzyszyły mu podziękowania i wspomnienia, począwszy od roku 1996.
Natomiast popołudniową porą uczestnicy konferencji udali się do pobliskiego Baborówka, gdzie właścicielka Krystyna Święcicka, prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki, opowiedział o praktycznych aspektach prowadzenia turystyki wiejskiej.


ec

Polecany artykuł

Dzikie z natury, czyli 5 zaskakujących faktów na temat dziczyzny

Polecane dla Ciebie:

article icon

Jakie dysze, taka kropla

Czytaj

Galeria zdjęć

Jubileuszowy tort poznańskiej agroturystyki
Wspomnienia z dawnych lat przedstawione przez dr Janusza Majewskiego
Podziękowania dla założycieli i prowadzących kierunek agroturystyka
dr Janusz Mjewski podczas wizyty w Baborówku

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii