Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Rodzina>Inne>

Agroturystyka z pomysłem

Obrazek

Dobre gospodarstwo agroturystyczne zaczyna się już w momencie planowania jego założenia, dlatego o innowacjach w agroturystyce rozmawialiśmy na początku tygodnia w Szreniaiwe.

Ewelina Cisłak6 czerwca 2017, 06:00

W zeszłym roku Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu obchodził 20 urodziny pierwszego rocznika na kierunku agroturystyka. W tym roku, po wznowieniu kierunku, odbyła się ogólnopolska konferencja "Agroturystyka w teotrii i w praktyce".

Szczególną uwagę zwracano na innowacje, a jak się okazuje jest to na tyle szerokie pojęcie, że dla każdego właściciela gospodarstwa agroturystycznego znaczy coś innego.

– Z przeprowadzonych przeze mnie badań winika, że dla jednych innowacyjnością będzie możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego, dla innych zorganizowanie kuligu, a dla jeszcze innych inwestycja w odnawialne źródła energii – mówił dr Michał Roman z SGGW w Warszawie.

Ważnym jest, by coraz bardziej specjalizować się na konkretną grupę odbiorców. Nie da się bowiem być atrakcyjnym dla wszystkich. Inne wymagania będzie miała rodzina z małymi dziećmi, inne osoby starsze, a jeszcze inne ludzie przyjeżdżający z psem czy kotem.

– Im bardziej będziemy ukonkretyzowani na pewną grupę odbiorców, im wyższy będzie standard wypoczynku w naszym gospodarstwie, tym większe prawdopodobieństwo, że stałe grono gości będzie do nas wracało, a my nawet w sezonie jesienno-zimowym będziemy mieli gości – dodała Krystyna Święcicka.Picture of the author
Autor Artykułu:Ewelina Cisłak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)