Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Rodzina>Inne>

Co mówią o sobie kobiety inseminatorki?

Obrazek

Kobieta inseminatorka jeszcze czasem wzbudza zdziwienie wśród rolników, natomiast kiedy chodzi o kompetencje - w niczym nie ustępuje kolegom po fachu.

Ewelina Cisłak25 kwietnia 2017, 06:00

Sylwia Partyka fachu inseminatora uczyła się najpierw we własnym gospodarstwie. Przyznać jednak trzeba, że wraz z mężem rolnikami stali się trochę niespodziewanie.

- Dziadkowie męża prowadzili niewielkie gospodarstwo. Kiedy zaczynało brakować im siły na pracę w nim, zaproponowali, byśmy to my przejęli uprawę i chów zwierząt. Mieszkaliśmy wtedy w Bydgoszczy. Na wsi bywaliśmy tylko w weekendy, a przejęcie gospodarstwa wiązało się z przeprowadzeniem się tu na stałe – opowiada Sylwia Partyka.

W ten sposób rodzice kilkuletniej Julki stali się rolnikami. Sama Julka przeniosła się wraz z rodzicami nie tylko do nowego domu, ale i nowej szkoły. A ponieważ już wtedy uwielbiała chodzić z dziadkiem do obory, pomagać przy karmieniu czy doju, dlatego dzieciństwo na wsi było dla niej jak dobra zabawa i świetna nauka.

Tak toczyła się historia rodziny Partyków do czasu, kiedy Julia postanowiła, że jak mama zostanie inseminatorką. Sam kurs był dla niej najlepszym prezentem na 18-ste urodziny.

Dlatego o tym, jak postrzegana jest kobieta inseminatorka przez rolników, o podziale obowiązków między swoim gospodarstwem a pracą inseminatorki i studiami przeczytać można w majowym numerze "top agrar Polska" w rubryce Moja pasja.1 z 2
Obok wiedzy ważna jest praktyka - tę Julia zdobywa we własnym gospodarstwie

Obok wiedzy ważna jest praktyka - tę Julia zdobywa we własnym gospodarstwie

2 z 2
Jako miłośniczka zwierząt Julka ma całkiem sporo psów i kotów

Jako miłośniczka zwierząt Julka ma całkiem sporo psów i kotów

Picture of the author
Autor Artykułu:Ewelina Cisłak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)