Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Rodzina>Inne>

Dekoracje z Pomorza na medal

Obrazek

Już w najbliższy weekend Koła Gospodyń Wiejskich z Pomorza kolejny raz będą rywalizowały o miano najlepszego.

Ewelina Cisłak19 kwietnia 2017, 06:00

To już będzie czternasty raz, kiedy Koła Gospodyń Wiejskich z województwa pomorskiego staną w szranki o miano najlepszego. I tym razem organizacją wydarzenia zajął się m. in. Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Wydarzenie zaplanowane jest na 22.04 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Luzinie.

Przesyłanie zgłoszeń zostało już oczywiście zakończone, ale odwiedzający mogą się przygotować na sporą dawkę humoru, pysznych kulinariów i niezwykłehgo rękodzieła. W programie konkursowym znalazły się kategorie:

  • Kulinaria – „Ciasto z owocami” – Koła Gospodyń Wiejskich przygotują do oceny ciasto z owocami
  • Edukacja – „Pokolenia” – Koła Gospodyń Wiejskich przygotują do oceny tablicę o wymiarach (ekspozycja pionowa lub pozioma). Plansza prezentowana będzie przed publicznością z komentarzem w dowolnej formie, maksymalnie przez 1 min.
  • Moda – „Kreacja – inspiracja” – strój musi być wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich, nie może być wypożyczony, a ponadto istotna jest informacja na temat inspiracji powstania stroju.
  • Wokal – piosenka kabaretowa z inscenizacją pt. „Jak nie my to kto”. Każde Koło Gospodyń Wiejskich zaśpiewa jedną piosenkę do własnego podkładu muzycznego. W wykonaniu uczestniczy od 6 - 12 osób z danego KGW. Czas wykonania maksymalnie 3 minuty.
  • Taniec – „Z bajki”, muzyka własna. W wykonaniu uczestniczy od 6 - 12 osób z danego KGW. Czas wykonania maksymalnie 2 minuty


Picture of the author
Autor Artykułu:Ewelina Cisłak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)