Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Rodzina>Inne>

Dzień Kobiet Wiejskich

Obrazek

Międzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich przypomina, że mieszkankom wsi należą się życzenia i słowa uznania za wkład w rozwój ich lokalnych społeczności.

Ewelina Cisłak15 października 2015, 06:00

Na dziś, dokładnie na 15 października przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich. Jest to nowy dzień w spisie kalendarzowych świąt i uroczystości bo zapoczątkowany został w 2007 roku. Natomiast powołany został z inicjatywy Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, które dostrzegło kluczową rolę i wkład kobiet wiejskich w budowanie lokalnych społeczności, zwiększanie bezpieczeństwa żywności czy walkę z ubóstwem.

Kobiety, które łączą pracę w gospdarstwach z życiem rodzinnym, społecznym i politycznym powinny mieć świadomość, że to dziś jest ich dzień. Dzień każdej kobiety wiejskiej. Dlatego i my dołączamy się z życzeniami. Życzymy zdrowia, radoci z codziennych dni i spełniania prywatnych oraz awodowych marzeń.

ecPicture of the author
Autor Artykułu:Ewelina Cisłak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)