Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Rodzina>Inne>

Finansowanie dla dzielnych kobiet

Obrazek

Kobiety, które chcą założyć swoje przedsiębiorstwo, mogą się zgłaszać do BZ WBK Leasing po specjalne dofinansowanie.

dr Piotr Łuczak16 sierpnia 2016, 09:29

Międzynarodowa Korporacja Finansowa (IFC), organizacja wchodząca w skład Grupy Banku Światowego, udzieliła BZ WBK Leasing kredytu o wartości 150 mln USD. Celem pożyczki jest ułatwienie dostępu do finansowania inwestycji firmom prowadzonym przez kobiety oraz małym przedsiębiorstwom, co ma wspierać zrównoważony wzrost gospodarczy.

Umowa pomiędzy IFC a BZ WBK Leasing jest jednym z efektów dyskusji zorganizowanej przez IFC w Warszawie w marcu tego roku między polskimi instytucjami finansowymi. Pożyczka przyczyni się do zwiększenia liczby ofert finansowania długoterminowego skierowanych do firm prowadzonych przez kobiety oraz małych i średnich firm działających w słabiej rozwiniętych regionach Polski.

Mniejsze przedsiębiorstwa oraz firmy, których właścicielkami są kobiety, stanowią znaczący rynek dla usług finansowych zarówno w Polsce jak i na świecie – uważają przedstawiciele firmy. Dlatego duża liczba kobiet bez dostępu do kredytów to czynnik hamujący rozwój sektora prywatnego. Dzięki nowej inicjatywie BZWBK Leasing planuje zwiększyć część portfela skierowanego do firm prowadzonych przez kobiety z 13% do 18% oraz podnieść wartość portfela kredytowego w mniej rozwiniętych regionach kraju o 35%. 

Kilka słów o IFC

IFC rozpoczęła działalność w Polsce ponad 25 lat temu. Od tamtego czasu sfinansowała szereg projektów w sektorze budowlanym, ochrony zdrowia, finansowym i innych. Obecnie, zgodnie ze Strategią Partnerstwa Grupy Banku Światowego dla Polski, IFC wspiera projekty, w ramach których może ułatwiać pozyskiwanie firmom finansowania, współfinansować inwestycje wraz z Unią Europejską lub wspierać rozwój polskich firm za granicą.
Na podst. BZ WBK Leasing opr. pł


Picture of the author
Autor Artykułu:dr Piotr Łuczak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy