Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Kobieca ręka na roli

25.04.2016

Drukuj

Kobieca ręka na roli

Artykuł dostępny

Przedsiębiorcze, odważne i pewne siebie rolniczki są bohaterkami naszego reportażu "Kobiece rządy na roli" w majowym numerze "top agrar Polska".

r e k l a m aWioletta Jarek wraz z mężem prowadzi 37-ha gospodarstwo w województwie łódzkim. Będąc jedną z dwóch córek już jako dziecko myślała, czy w przyszłości zostanie rolniczką. Kiedy starsza siostra poszła własną pozarolniczą drogą, a sama podjęła decyzję o stabilizacji życiowej, zdecydowała, że rodzinne gospodarstwo będzie tym, z czym wiąże swoją przyszłość. Dziś drobiarskie gospodarstwo staja się nie tylko zawodem, ale i pasją.

Nieco inaczej było z nasza druga bohateka, Eweliną. Młoda rolniczka jeszcze kilk lat temu swoje życie wiązała z Kambodżą - tam miała założyć firmę produkującą meble z drewna. Ustabilizowane życie uczuciowe też wydawało się trwałe. Do czasu, kiedy po tel;efonie z rodzinnego domu, kupiła bilet na lot do kraju. mIała przylećieć na kilka tygodni, została do dziś w 30 ha gospodarstwie nastawionym na bydło mleczne.

Polecany artykuł

Rolniczki motorem innowacji – kto otrzymał nagrody?Jeśli chcesz w całości poznać historie rolniczek, zajrzyj do majowego numeru "top agrar Polska". Reportaż znajduje się w dziale "Dom i rodzina".

Prenumerate możesz zamowić TUTAJ.

ec

Polecane dla Ciebie:

article icon

Mała lista, ale wielkie zamieszanie

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii