Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Rodzina>Inne>

Kobieca ręka na roli

Obrazek

Rolnictwo, choć nie jest łatwym zawodem, staje się też pasją kobiet, które przejmując rodzinne gospodarstwa, rozwijają je na miarę swoich możliwości.

Ewelina Cisłak25 kwietnia 2016, 06:00

Przedsiębiorcze, odważne i pewne siebie rolniczki są bohaterkami naszego reportażu "Kobiece rządy na roli" w majowym numerze "top agrar Polska".

Wioletta Jarek wraz z mężem prowadzi 37-ha gospodarstwo w województwie łódzkim. Będąc jedną z dwóch córek już jako dziecko myślała, czy w przyszłości zostanie rolniczką. Kiedy starsza siostra poszła własną pozarolniczą drogą, a sama podjęła decyzję o stabilizacji życiowej, zdecydowała, że rodzinne gospodarstwo będzie tym, z czym wiąże swoją przyszłość. Dziś drobiarskie gospodarstwo staja się nie tylko zawodem, ale i pasją.

Nieco inaczej było z nasza druga bohateka, Eweliną. Młoda rolniczka jeszcze kilk lat temu swoje życie wiązała z Kambodżą - tam miała założyć firmę produkującą meble z drewna. Ustabilizowane życie uczuciowe też wydawało się trwałe. Do czasu, kiedy po tel;efonie z rodzinnego domu, kupiła bilet na lot do kraju. mIała przylećieć na kilka tygodni, została do dziś w 30 ha gospodarstwie nastawionym na bydło mleczne.

Jeśli chcesz w całości poznać historie rolniczek, zajrzyj do majowego numeru "top agrar Polska". Reportaż znajduje się w dziale "Dom i rodzina".

Prenumerate możesz zamowić TUTAJ.

ecPicture of the author
Autor Artykułu:Ewelina Cisłak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)