Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Młodzi podsumowali swój zagraniczny staż zawodowy

10.03.2019

Drukuj

Młodzi podsumowali swój zagraniczny staż zawodowy

Artykuł dostępny

Z seminarium skorzystali uczestnicy stażu zawodowego wywodzący się z kilkunastu szkół rolniczych z terenu całej Polski i ich opiekunowie, kierownictwo i uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczych w Poznaniu oraz przedstawiciele Towarzystwa Umiejętności Rolniczych             i Wielkopolskiej Izby Rolniczej, która jest współorganizatorem stażu zawodowego.

r e k l a m a

Podczas spotkania głos zabrali z-ca dyrektora Zespołu Szkół Przyrodniczych Pan Jacek Michalski, dyrektor Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Poznaniu Pan Grzegorz Wysocki i wiceprezes Towarzystwa Pan Piotr Szymański.

W swoich wystąpieniach podkreślili oni, że staż zawodowy za granicą jest wielkim wyzwaniem dla młodych polskich rolników, ale także wielką przygodą. Udział w takim wyzwaniu wymaga silnej woli i wytrwałości oraz dużych umiejętności zawodowych. Jak widać cechy te młodzież posiada, ponieważ kilkanaście osób ukończyło staż zawodowy.

Stażystom wręczono certyfikaty potwierdzające odbycie stażu zawodowego, wystawione przez partnera niemieckiego -  Szkołę Deula w NIenburgu i Towarzystwo Umiejętności Rolniczych oraz dyplomy ukończenia stażu zawodowego wystawione przez Wielkopolską Izbę Rolniczą i Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu.

Na zakończenie seminarium uczestnicy wypełnili ankietę dotyczącą stażu zawodowego.

* Zagraniczny staż zawodowy pn. „Staż zawodowy w niemieckich gospodarstwach rolnych”  został dofinansowany w ramach: Projektu Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego nr umowy POWERVET-2017-1-PL01-KA102-037164 i zrealizowany na zasadach programu ERASMUS+, przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu ERASMUS+ w Warszawie. Beneficjentem projektu jest Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu.
oprac. ag

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Czytaj

Galeria zdjęć

Seminaiurm podsumowujące staż zawodowy przyszłych rolników.
Młodzi podsumowali swój zagraniczny staż zawodowy.
Młodzi podsumowali swój zagraniczny staż zawodowy.
Młodzi podsumowali swój zagraniczny staż zawodowy.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii