Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Rodzina>Inne>

Porządki doniczkowych

Obrazek

Rośliny doniczkowe, które trzymamy w domu, powinniśmy od czasu do czasu odkurzać, dla ich zdrowia i dobrego wyglądu. 

Ewelina Cisłak5 stycznia 2016, 06:00

Rosliny doniczkowe, zwłaszcza zimą, wymagają od nas nieco uwagi i pielęgnacji. W okresie zimowym one cierpią na niedobór światła, powietrze jest zbyt suche i ciepłe. Pod wpływem wahania wilgotności podłoża wzrost roślin jest spowolniony, roślina gubi liście i może nawet zamierać.

Warto zwrócić uwagę na czystość roślin. Liście i pędy łatwo pokrywają się warstwą kurzu, ogranicza to dostęp światła, a co za tym idzie proces fotosyntezy. Kurz możemy usunąć pędzelkiem lub ściereczką z użyciem wody z szarym albo preparatem do nabłyszczania liści. Dla zapewnienia odpowiedniej wilgotności powietrza, rośliny możemy spryskiwać wodą.

Przypomnijmy, że co miesiąc na łamach "top agrar Polska" znajdziecie Państwo znacznie więcej porad z zakresu pielęgnacji, ochrony czy wysiewu roślin domowych i ogrodowych. Prenumeratę zamówić można TUTAJ.

 Picture of the author
Autor Artykułu:Ewelina Cisłak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)