Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Rodzina>Inne>

Samodzielne rolniczki

Obrazek

Odwiedziny w gospodarstwach prowadzonych samodzielnie przez kobiety pozwoliły osobiście przekonać się o wyjatkowości kobiet-rolniczek.

Ewelina Cisłak2 marca 2015, 14:09

Funkcjonujący model rodziny: mężczyzna-rolnik i kobieta-opiekunka domowego ogniska z roku na rok okazuje się funkcjonować w coraz mniejszym stopniu. Przyjmuje się, że w kraju mamy ok. 10% gospodarstw prowadzonych samodzielnie przez kobiety. Oprócz tego, należy pamiętać, że 90% pozostałych gospodarstw to nie są miejsca pracy wyłącznie mężczyzn, gdyż to kobiety, w większości z nich, współprowadzą gospodarstwa. 

Dlatego właśnie w marcowym numerze "top agrar Polska" w dziale "Dom i rodzina" zaprezentowane zostały dwa gospopdarwta, które prowadzone sa przez kobiety. Rolniczki, które prowadzą dom, pracują na gospodarstwie , wychowują dzieci oraz są aktywnymi społeczniczkami zgodnie mówią - że dobra organizacja pracy oraz wsparcie ze strony bliskich są bardzo ważne dla samodzielnych kobiet.
ecPicture of the author
Autor Artykułu:Ewelina Cisłak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)