Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Samodzielne rolniczki

02.03.2015

Drukuj

Samodzielne rolniczki

Artykuł dostępny

Funkcjonujący model rodziny: mężczyzna-rolnik i kobieta-opiekunka domowego ogniska z roku na rok okazuje się funkcjonować w coraz mniejszym stopniu. Przyjmuje się, że w kraju mamy ok. 10% gospodarstw prowadzonych samodzielnie przez kobiety. Oprócz tego, należy pamiętać, że 90% pozostałych gospodarstw to nie są miejsca pracy wyłącznie mężczyzn, gdyż to kobiety, w większości z nich, współprowadzą gospodarstwa. 

r e k l a m aDlatego właśnie w marcowym numerze "top agrar Polska" w dziale "Dom i rodzina" zaprezentowane zostały dwa gospopdarwta, które prowadzone sa przez kobiety. Rolniczki, które prowadzą dom, pracują na gospodarstwie , wychowują dzieci oraz są aktywnymi społeczniczkami zgodnie mówią - że dobra organizacja pracy oraz wsparcie ze strony bliskich są bardzo ważne dla samodzielnych kobiet.
ec

Przeczytaj więcej w wersji premium

article icon

Co wysiać po wymokniętych oziminach?

Zamów wersję premium

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii