Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Rodzina>Inne>

Wielkanoc z tradycjami

Obrazek

Kiedy w Wielką Sobotę wszystko już gotowe do niedzielnego śniadania, przypomnijmy sobie wielkanocne tradycje, by podnieść wagę tych chwil.

Ewelina Cisłak4 kwietnia 2015, 07:19

Wielkanocnych tradycji jest tyle, że nie sposób wszystkich spisać. Róznią się też one między sobą w zależności od regionu. Tym razem przedstwimy takie, które znane sa powszechnie, choć niestety czasem nieco zapomniane:
- kończący się Wielki Post szczególnie cieszy tych, którzy przy stole lubią biesiadować. Ponieważ przez cały postny okres na stołach znajdowały się śledzie lub żur, dlatego w przeddzień niedzieli wielkanocnej wylewano na podwórka żur, a śledzie przybiujano do drzewa na znak ukrzyżowania Jezusa;
- dziewczeta, które zdażą w Wielką Sopbotę obmyć twarz wodą, w której wczesniej gotowały się jajka zapewnią sobie urodę, a wszelkie mankamenty cery znikną;
- panienka, która podczas niedzieli wielkanocnej otrzyma kolorowa pisankę od młodzieńca oznacza, że nie jest mu obojętną.
Przypominamy też, by przygotować gniazda dla zajączka, by miał w czym prezenty przynieść najmłodszym i dołączamy życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.
ecPicture of the author
Autor Artykułu:Ewelina Cisłak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)