Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Wybiegane dzieci

Obrazek

Jeszcze 10-15 lat temu największą karą dla dziecka było zostanie w domu, kiedy rówieśnicy biegali za piłką. Lata minęły, a dzieci za piłką biegają, ale tą w komputerze.

Ewelina Cisłak31 marca 2015, 11:02

Niezaleznie od pory roku, dzieci i nastolatki powinny codziennie spędzać czas na podwórku. Spacerowanie, bieganie za piłką czy jazda na rowerze są dobre dla całego organizmu, o czym wiadomo. Jednak zamiast aktywności fizycznej, najmłodsi wybierają katywnośc przed komputerem. 
Według różnych danych, aż 15% dzieci w klasach IV-VI, prawie 25% uczniów gimnazjów i 30% uczniów szkół średnich nie ćwiczy na zajęciach wychowania fizycznego. Jeśli dodać do tego fakt, że polskie dzieci są jednymi z najszybciej tyjących dzieci w Europie to marnie świadczy o przykładach sportowych aktywności czerpanych z domu.  
Choć zalety uprawiania sportu i wszelkiej aktywności fizycznej, wśród dzieci i młodzieży, są oczywiste to warto je przypomnieć:
- dotleniony mózg łatwiej przyswaja wiedzę
- dotleniony organizm lepiej znosi infekcje
- dostarczona witamina D wpływa na prawidłowy rozój kości
- aktywność fizyczna zapobiega nadwadze
- wybiegane dziecko może być wieczorem spokojniejsze.
Pamietajmy, że ile zdrowych nawyków dziecko wyniesie z domu, tyle zdrowych nawyków wejdzie mu w nawyk w życiu dorosłym.
ecPicture of the author
Autor Artykułu:Ewelina Cisłak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)