Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Zabezpiecz pupila

19.02.2018

Drukuj

Zabezpiecz pupila

Artykuł dostępny

Czy wiesz, że na świecie istnieje ponad 850 gatunków kleszczy, z czego aż 80 w Europie? Twój pies i kot bez specjalnego zabezpieczenia przed nimi może poważnie zachorować. Ty również nie jesteś bezpieczny, ponieważ zarówno kleszcze jak i pchły mogą z sierści pupila przedostać się na twoje ciało.

r e k l a m a

Te niebezpieczne pasożyty występują przede wszystkim na łąkach i w lasach dlatego też szczególnie narażone są na nie zwierzęta żyjące na wsi, w gospodarstwie. Trzeba wiedzieć, że insekty te poszukują one swoich ofiar aktywnie ponieważ potrzebują ich krwi do dalszego życia oraz rozmnażania. 

Najlepszym momentem na zabezpieczenie zwierząt towarzyszących przed kleszczami i pchłami jest wiosna. Wraz z pierwszym jej powiewem rozpoczyna się bowiem sezon na te insekty. Po znalezieniu ofiary kleszcze ssą krew wprowadzając przy tym do organizmu ofiary neurotoksyny oraz liczne patogeny. Najniebezpieczniejsza dla psów jest babeszjoza, choroba wywoływana przez pierwotniaka – Babesia canis – który atakuje czerwone krwinki. Choroba w krótkim czasie prowadzi do gwałtownej anemii oraz do uszkodzenia narządów wewnętrznych, szczególnie nerek i wątroby. Bez szybkiej pomocy weterynaryjnej oraz trafnej diagnozy psy skazane są na śmierć. 

Inwazja pcheł
również nie wywołuje jedynie uciążliwego świądu u zwierząt, ale w konsekwencji może prowadzić np. do alergicznego zapalenia skóry. 

Już w marcowym wydaniu "top agrar Polska" przeczytacie o sposobach skutecznego zapobiegania inwazjom pcheł oraz kleszczy u psów i kotów.  Znajdziecie tam również porady lekarza weterynarii jakich preparatów używać.
Zapraszamy do lektury.  
aku 

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co się dzieje z wnioskami na modernizację gospodarstw z 2018 roku? Nie uwierzysz…

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii