Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Zabezpiecz pupila

Obrazek

Pchły i kleszcze atakują szybko i podstępnie. Podpowiadamy jak skutecznie zabezpieczyć żyjące w gospodarstwie psy i koty przed tymi pasożytami.

Anna Kurek19 lutego 2018, 12:58
Czy wiesz, że na świecie istnieje ponad 850 gatunków kleszczy, z czego aż 80 w Europie? Twój pies i kot bez specjalnego zabezpieczenia przed nimi może poważnie zachorować. Ty również nie jesteś bezpieczny, ponieważ zarówno kleszcze jak i pchły mogą z sierści pupila przedostać się na twoje ciało.

Te niebezpieczne pasożyty występują przede wszystkim na łąkach i w lasach dlatego też szczególnie narażone są na nie zwierzęta żyjące na wsi, w gospodarstwie. Trzeba wiedzieć, że insekty te poszukują one swoich ofiar aktywnie ponieważ potrzebują ich krwi do dalszego życia oraz rozmnażania. 

Najlepszym momentem na zabezpieczenie zwierząt towarzyszących przed kleszczami i pchłami jest wiosna. Wraz z pierwszym jej powiewem rozpoczyna się bowiem sezon na te insekty. Po znalezieniu ofiary kleszcze ssą krew wprowadzając przy tym do organizmu ofiary neurotoksyny oraz liczne patogeny. Najniebezpieczniejsza dla psów jest babeszjoza, choroba wywoływana przez pierwotniaka – Babesia canis – który atakuje czerwone krwinki. Choroba w krótkim czasie prowadzi do gwałtownej anemii oraz do uszkodzenia narządów wewnętrznych, szczególnie nerek i wątroby. Bez szybkiej pomocy weterynaryjnej oraz trafnej diagnozy psy skazane są na śmierć. 

Inwazja pcheł
również nie wywołuje jedynie uciążliwego świądu u zwierząt, ale w konsekwencji może prowadzić np. do alergicznego zapalenia skóry. 

Już w marcowym wydaniu "top agrar Polska" przeczytacie o sposobach skutecznego zapobiegania inwazjom pcheł oraz kleszczy u psów i kotów.  Znajdziecie tam również porady lekarza weterynarii jakich preparatów używać.
Zapraszamy do lektury.  
aku 


Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)